عادل اشکبوس پنجشنبه 1389/02/9 ساعت 07 و 12 دقیقه و 33 ثانیه نظرات ()
اولی فرهنگ لغت دارای بیش از 50 هزار واژه و کاری از گروه نوار اسلام است. این نرم افزار دارای توانایی جست و جو نیز می باشد.
ضمناً این پست تکراری است . در جای دیگر دانلود همین نرم افزار باز هم موجود است .
 
وب سایت فارسی زبان برای دانلود ها | www.4downloads.irpass [ پســـورد : www.4downloads.ir - به کوچک بودن حروف دقت نمائید ]


--------------------------         -------------------------
فرهنگ قاموس (عربی به فارسی – فارسی به عربی)
تعداد دریافت :35529
حجم فایل :4.87 MB
1386/12/27
این برنامه یک فرهنگ لغت دو طرفه فارسی به عربی و عربی به فارسی می باشد. کاربران زیادی درخواست چنین نرم افزاری را کرده بودند ولی به دلیل اینکه نسخه رایگان از چنین برنامه ای وجود نداشت کمبود چنین برنامه ای در بخش احساس می شد. محیط این برنامه و منوهای آن نیز به دو زبان فارسی و عربی قابل استفاده است. امکان کپی و Paste کردن کلمات در این برنامه وجود دارد. امکان AutoComplete یا جستجوی و نمایش آنی کلمات نیز باعث متوجه شدن غلط املایی در هنگام جستجوی کلمات می شود. این برنامه بدون نیاز به فونت فارسی یا عربی در ویندوز کار می کند. فقط باید امکان فارسی در ویندوز شما فعال شده باشد. در این لغتنامه از هیچ فارسی سازی استفاده نشده لذا این لغتنامه با استاندارد فارسی Microsoft که بر روی ویندوز XP و ویندوز 2000 قراردارد سازگار است . بانک اطلاعات این نرم افزار از کد پیج UTF8 استفاده می کند. این لغتنامه مناسب ویندوز XP و 2000 می باشد. این برنامه برای محققین علوم اسلامی نیز کاربرد زیادی دارد.